PROF. DR. GÜNER SÖNMEZ

Prof. Dr. Güner SÖNMEZ

1970 yılında Elazığ da doğdum. İlk ve orta öğrenimi Elazığ da tamamladıktan sonra üniversite giriş sınavında GATA Askeri Tıp Fakültesini kazandım. Tıp Fakültesi öğrenimimin ardından Kırklareli-Babaeski Askeri Revirine baştabip olarak atandım.

1996 yılında GATA Haydarpaşa EğitimHastanesinde Radyodiagnostik bölümünde ihtisas eğitimime başladım. İhtisasım süresince floroskopi, direkt röntgen, ultrasonografi, renkli doppler ultrasonografi, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, anjiografi ve girişimsel radyoloji konusunda çalıştım. 1999 da “Karpal Tunel Sendromunda Manyetik Rezonans Görüntüleme” konulu tezimi hazırlayarak uzman oldum.

1999-2004 yılları arasında Ağrı Askeri Hastanesinde, 2004-2005 yılları arasında KKTC Girne Askeri Hastanesinde Radyoloji Servis Şefi ve radyoloji uzmanı olarak çalıştım.

2005 yılında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesine baş asistan olarak atandım. Ocak 2009 yılında girdiğim sınavda Radyodiagnostik dalında doçent ünvanını aldım. 2009-2015 tarihleri arasında aynı hastanede Öğretim üyesi ve servis şef yardımcısı olarak görev yaptım.

2015 yılında profesör ünvanını aldım.

121 uluslararası dergilerde yayınlanmış makalem, 22 ulusal dergilerde yayınlanmış makalem; 41 uluslararası olmak üzere 84 sözel bildiri ve posterim bulunmaktadır. Yayınlanmış 9 kitabım bulunmaktadır.

Halen baş-boyun radyolojisi, abdomen radyolojisi, meme görüntüleme ve girişimsel radyolojik işlemler ile ilgilenmekteyim.